Blogi

Millest alustada?

Kuskilt peab ju alustama. Aga kust? Millega? Mismoodi?  

Tundsin, et midagi ei klapi, kuid kuidas ja millega alustada, et muuta seda millega rahul ei ole. Aga millega ma rahul ei ole? Mis mulle ei meeldi? Kõik ei meeldi, kõik tundub kuidagi tühi.

 Kas tunduvad tuttavad küsimused? Tihti on need teemad ja küsimused, mis meid vaevavad. Vaevavad seepärast, et meil puudub siht ja suund, kuhu liikuda. Jah, tööl on eesmärgid, mida saavutada. Kui need saavutatud, siis tulevad uued ja peale neid uued. Igal aastal kordub sama muster. 

Aga mis siis saab, kui aeg otsa saab, kui on viimane tund, kas siis olen nende tulemuste üle uhke? Kas need on asjad, mida tahan oma viimasel tunnil mäletada, kui super tulemus, et sai meeletult oma aega ohverdatud muude asjade arvelt? 

Liiga palju kirjutatakse meile ette, seda ehk seetõttu, et puudub endal arusaam oma olukorrast. Puudub teadmine, mida tegelikult tahan ja kuhu peaks liikuma. Positiivne siin on juba see, et kui see tunne valdab ja seda teksti siin loed, oled sa endale oma olukorda teadvustanud.

See on tähtis ja see on esimene samm. Nüüd tuleb teha lihtsalt järgmine samm ja siis järgmine. Kõik pikad teekonnad läbitakse sammude kaupa. Wheel of Life, ehk eesti keeles Eluratas, on hea tööriist, mis annab selge pildi hetke olukorrast. See analüüs koosneb kaheksast erinevast osas, kus hinnatakse oma elu kõiki olulisi aspekte: Perekond, elu planeerimine ehk tulevik, vaimsus, tervis, töö-karjäär, sotsiaalne elu, areng, vaba-aeg. Iga osa koosneb omakorda mitmest punktist, kus igale punktile tuleb anda hinne 1-10. 1 tähendab kui pole rahul, 10 kui oled väga rahul. Saades igas teemas kokku keskmise siis ja kandes need elurattale siis võiks pilt olla selline 

Selline pilt annab vastuse hetkeseisust, ning eesmärgi, kuhu liikuda. Kui ratas on ümmargune, on asjad korras. Kui ratas pole ümmargune, siis tuleb tähelepanu suunata sinna, kus punktiskoor madalam. Näiteks kui tervise osa madal, siis tuleb üle vaadata, mis punktid seal madalamad. Kui selleks trenn ehk füüsiline koormus, siis asi millega tegeleda. Kui toitumine tundub olevat halb, siis mõelda, kuidas saab paremini.